ПАТРОНАЖНА СЛУЖБА ПО ДОГЛЯДУ ЗА ЛІТНІМИ ЛЮДЬМИ
E-mail: avicena.kiev@gmail.com  

Заявки: Пн-Нд: 8:00 - 20:00


Персонал працює:
Цілодобово

Наші очі — індикатор нашого здоров`я

Наші очі — індикатор нашого здоров`я

Бруклінський журналіст Меєра Боннер, поспілкувавшись з Наташею Херц, доктором і спікером Американської академії офтальмології, запевняє: очі — це не тільки дзеркало душі, але й індикатор нашого самопочуття. Якщо в них відбуваються помітні зміни, це може означати проблеми із зором, діабет, стрес і інші серйозні проблеми. У цьому є і хороший момент: можна помітити проблему на ранній стадії.

Редактор Good House Keeping склала добірку з 12 сигналів, що попереджають про проблеми зі здоров'ям.

 

У Вас може бути інфекція

Ви носите контактні лінзи? Спостерігайте, чи не з'являються білі цятки на рогівці. За словами доктора Херц, це "досить поширена проблема серед тих, хто носить контактні лінзи", і може бути ознакою роговинної інфекції.

Ви часто напружені

Стрес проявляється по-різному. Одним із симптомів може бути посмикування століття. Доктор Херц стверджує: хоча цей симптом сильно дратує, турбуватися через нього не варто. "Сіпається око" може сигналізувати про те, що Вам потрібно більше відпочивати і намагатися справлятися з напругою.

 

Можливо, у Вас діабет

Затуманення зору, в першу чергу, говорить про те, що Вам потрібні окуляри. Обов'язково треба перевірити очі у фахівця. "Затуманення зору може говорити не тільки про проблему самого очі, такий як катаракта або макулодистрофії, але також може бути ознакою більш серйозного захворювання, наприклад, діабету", - попереджає Меєра Боннер. Результати досліджень, що проводилися американськими вченими в 2014 підтверджують такі побоювання: у 73% пацієнтів з діабетом було виявлено помутніння зору. Навіть якщо у Вас немає проблем із зором, офтальмолог може розпізнати діабет, виявивши порушення в сітківці.

 

Рівень холестеролу може бути підвищеним

Якщо ви помітили, що навколо вашого corneal arcus (медична назва райдужки) сформувалося біле кільце, пора записатися на прийом і до офтальмолога, і до терапевта. Найчастіше зміна кольору є ознакою старіння, однак, за словами доктора Херц, не виключено, що це ознака підвищеного рівня холестеролу і тригліцеридів (жиру, що надходить в організм разом з їжею), а це, в свою чергу, означає високий ризик інфаркту або інсульту.

 

У Вас дуже високий артеріальний тиск

Підвищений артеріальний тиск не тільки збільшує ризик серцево-судинних захворювань та інсультів, воно може привести до гіпертонічної ретинопатії — пошкодження кровоносних судин в сітківці. Ви не зможете розгледіти ці зміни в дзеркалі, але лікар неодмінно помітить їх під час огляду. "Це ще одна причина не пропускати щорічний профілактичний огляд в офтальмолога. Серйозне ставлення до артеріального тиску може врятувати Вам життя ", - запевняє Боннер.

 

У Вас алергія

Якщо очі та шкіра навколо них пересушені, можливо, Ви занадто часто їх чіпаєте і розтираєте. "Якщо занадто сильно або часто терти очі, повіка втратить пружність, валиться і навіть стане мішкуваті, — попереджає Херц. - Якщо повіку нещільно прилягає до ока, це не тільки зморшки, але і надмірна вентиляція, висушуються очі ". Найчастіше сверблячка в очах викликає сезонна алергія.

Ваша сітківка в небезпеці

Ви бачите маленькі крупинки, так звані "мушки" в очах? Якщо вони часто з'являються, їх не можна ігнорувати. Доктор Херц попереджає: поява великої кількості "мушок" може означати розрив або відшарування сітківки.

Вам потрібен хороший сон

Опухлі й почервонілі очі — не завжди інфекція, вони можуть бути ознакою втоми. "Недосипання — це не тільки сіпання століття, а й роздратовані почервонілі очі", - пояснює Херц.

 

Зловживання сонячними ваннами

У деяких людей поруч з райдужкою з'являється пінгвукула — жовтувата латка або шишечка. Херц заспокоює: "Лише невеликий відсоток з них є передраковим синдромом." Що провокує їх появу? "Найчастіше вони спостерігаються у тих, хто багато часу проводить на сонці, пінгвукули подібні мозолям на шкірі", - попереджає фахівець. У 2013 році європейські дослідники вивчили вплив УФ-променів на людське око і з'ясували, що носіння спеціальних лінз здатне захистити органи зору від негативного сонячного впливу. Помітили підозрілі плями в очах — поговоріть з офтальмологом.

 

Можливо, у вас жовтяниця

Якщо білки очей пожовкли, це нехороша ознака. Найімовірніша причина — жовтяниця. Цей стан характеризується підвищеним рівнем білірубіну — жовтого пігменту, що формується в результаті руйнування червоних кров'яних тілець крові. Якщо ваша печінка не може фільтрувати ці тільця, кількість білірубіну збільшується, це і робить очі та шкіру жовтими. У дорослих жовтяницю діагностують досить рідко (діти іноді народжуються з цією хворобою). Основна причина — наслідки інфекцій, таких як гепатит, хвороби печінки через зловживання алкоголем або блокування жовчних шляхів, наприклад, жовчні камені або рак.

 

Ви занадто багато часу проводите за комп'ютером

"Ваша любов до телевізора і тривале перебування біля екрану може нашкодити нашим очам", - попереджає Меєра Боннер. "Ви рідше моргаєте, поверхня очей мало зволожується, це викликає підвищену сльозоточивість, таким чином очі намагаються відновити баланс і запобігти надмірній сухості", - пояснює Херц. За її словами, сльозоточивість часто виникає у тих, хто більшу частину дня проводить у комп'ютерного монітора або телеекрана.

 

Ваші очі перенапружені

Пошкоджені кровоносні судини є тривожним індикатором перевтоми очей. "Швидше за все, це наслідки сильної напруги або кашлю, — вважає Херц. - Якщо навіть очі криваво-червоні, це може і не бути ознакою будь-якої очної хвороби ".

Нам відомо, що численні проблеми із зором виникають в похилому віці, але не всі літні люди можуть прийти самостійно на прийом до офтальмолога. У медцентрі СЕСТРИЧКА можна зробити виклик офтальмолога додому.

 

 
 
Агенство "Сестричка" © Київ 2006-2021. Всі права захищені.